Jak szybko naprawić uszkodzoną rurę? Naprawa instalacji wodnej krok po kroku

Awaria instalacji wodnej może poskutkować sporymi problemami. Nie zawsze konieczna jest wymiana części. W niektórych sytuacjach wystarczy dwuskładnikowa masa hydrauliczna. Kit epoksydowy hydrauliczny w postaci plasteliny do awaryjnych i bezdemontażowych napraw instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, chłodniczych, grzewczych.  Produkt o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i dużej odporności na czynniki chemiczne, zmienne temperatury i czynniki atmosferyczne. Po utwardzeniu spoina jest bardzo twarda i może być obrabiana mechanicznie i malowana.

tip.thumb.alt

Zobacz film jak naprawić uszkodzoną rurę

Jak naprawić uszkodzoną rurę Kitem Hydraulicznym Technicqll?

Przed naprawą należy uprzednio zamknąć dopływ wody, oczyścić klejone powierzchnie tak, aby były wolne od wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, a następnie zmatowić i osuszyć. Dzięki temu zwiększa się powierzchnia klejenia i tym samym siła połączenia.

Po zmieszaniu dwóch równych objętości kitu do jednolitej masy, mamy 10 minut na nałożenie mieszanki na przygotowaną powierzchnię. Czas wstępnego utwardzania wynosi 30-40 minut. Wyższa temperatura otoczenia poprawi wytrzymałości mechaniczne spoiny i skróci czas sieciowania. Po nałożeniu masy można ją podgrzać, np. suszarką.

Powiązane produkty

© 2024 Technicqll sp. z o.o.