Przemysłowa technologia napraw w każdym domu

Od 1985 roku produkujemy kleje i inne wyroby chemiczne, które pomagają w usuwaniu wszelkiego typu awarii powstałych w domu, ogrodzie, warsztacie, motoryzacji i przemyśle.

Szerokie portfolio

W ofercie posiadamy ponad 200 produktów DIY, a wiele z nich to specjalistyczne wyroby, które dotychczas oferowane były wyłącznie dla odbiorcy przemysłowego.

Autonomia i rozwój

Własne zakłady produkcyjne, laboratorium, wieloletnie doświadczenie oraz autorskie technologie pozwalają na doskonalenie i poszerzanie asortymentu.

Export

Doświadczenie i jakość zaowocowały zaufaniem do marki nie tylko w Polsce. Marka Technicqll jest obecna w 15 krajach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

Ośrodek badawczy

Posiadamy własne, nowoczesne laboratorium, funkcjonujące zgodnie z wymogami Polskiego Centrum Akredytacji oraz zespół doświadczonych i kreatywnych technologów. Dodatkowo wzmacniamy swoje kompetencje współpracując z instytutami badawczymi.

Innowacje

Stworzyliśmy i wprowadziliśmy na rynek jedyne, unikalne, opatentowane przez nas Nanoepoksydy. Zawarte w klejach nanomodyfikatory powstały przy współpracy z jednostką naukowo-badawczą – Instytutem Chemii Przemysłowej z Warszawy. Produkty można poznać po symbolu Nano Modified.

Tworzenie receptur

Jesteśmy nastawieni na ciągły rozwój asortymentu. Tworzymy zaawansowane formuły chemiczne, dzięki którym powstają takie produkty jak epoksydowy kit hydrauliczny, umożliwiający klejenie mokrej powierzchni, czy produkt łączący takie materiały jak polipropylen, polietylen i silikon, które wcześniej opierały się klejeniu.

 

Badania

Nowoczesna aparatura pozwala nam testować wytrzymałość na ścinanie, rozciąganie, skręcanie, zgniatanie, badać zdolność do przenoszenia gwałtownych obciążeń, odporność na oleje, smary, rozpuszczalniki, prowadzić pomiary lepkości, badać jak kleje zachowują się w różnych temperaturach i wiele innych. Dowiedz się więcej na nalmat-lab.pl.

Odpowiedzialny biznes

Prawa pracy, prawa człowieka, środowisko, zrównoważone zakupy i kwestie etyczne są dla nas ważne. W 2022 roku wzięliśmy udział w badaniu EcoVadis, które sprawdza obszary kluczowe dla zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Zostaliśmy nagrodzeni srebrnym certyfikatem EcoVadis. Nie chcemy się zatrzymywać. Jesteśmy zmotywowani do dalszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Ludzie

 • Troszczymy się o pracowników. Tworzymy miejsce, gdzie ludzie chcą zostać na dłużej. 45% naszej załogi to osoby ze stażem powyżej 15 lat.
 • Cenimy różnorodność. Dołączamy do naszego zespołu ekspertów, ale też świeże i młode osoby. Poszerza nam to horyzonty i pozwala się rozwijać.
 • Umacniamy poczucie wspólnoty dzięki wyjazdom integracyjnym oraz rodzinnym piknikom.
 • Szacunek i zdrowie to dla nas podstawa. Przestrzegamy wszystkich norm wynikających z deklaracji praw człowieka.
 • Dbamy o komfort pracy. Wszystkie nasze pomieszczenia zaprojektowane są z dbałością o funkcjonalność i estetykę. Stawiamy na jakość materiałów i wyposażenia. Zielone tereny wokół naszych budynków sprzyjają regeneracji podczas przerw w pracy.

Środowisko

 • Stale monitorujemy i wydłużamy cykl życia produktów (dłuższe daty przydatności).
 • Naprawiamy przedmioty, które stałyby się odpadem. Regenerujemy tonery, naprawiamy maszyny, urządzenia techniczne i przedmioty użytkowe.
 • Mapujemy strumienie odpadów. Ograniczamy ich ilość, prowadzimy segregację i szczegółową ewidencje, przekazujemy do wyspecjalizowanych firm zajmując się recyklingiem i utylizacją.
 • Unikamy marnotrawienia energii i innych zasobów. Wdrożyliśmy elektroniczny system wymiany dokumentów, automatyczny druk dwustronny, minimalizację wydruku kolorowego.
 • Monitorujemy i minimalizujemy zużycie paliwa w samochodach firmowych. Promujemy dojazd do pracy rowerami.
 • Tereny zielone wokół naszych biur i zakładów produkcyjnych stanowią minimum tyle powierzchni co budynki. Sadzimy drzewa, krzewy, siejemy łąki.

Produkcja i surowce

 • Pracujemy w oparciu o normy zintegrowanego systemu zarządzania jakością, środowiskiem, BHP.
 • Udoskonalamy receptury naszych produktów ograniczając zawartość niebezpiecznych substancji.
 • Posiadamy system kontroli towarów paczkowanych. Bierzemy odpowiedzialność za deklarowaną pojemność. W naszych produktach znajduje się dokładnie taka pojemność czy gramatura, jaką deklarujemy. Znak „e” przy pojemności na opakowaniach jest tego potwierdzeniem.
 • Dbamy o to, skąd pochodzą nasze surowce. W wyborze dostawców sugerujemy się wspólnymi wartościami i działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Społeczna troska

Chcemy pozytywnie wpływać na społeczeństwo, dlatego z wrażliwością i empatią reagujemy na potrzeby ludzkie. Aktywnie wspieramy fundacje
pomagające osobom chorym i z niepełnosprawnościami. Jesteśmy mecenasem kultury, wspieramy lokalne, amatorskie aktywności sportowe. Od lat wspieramy również ośrodki misyjne w Zambii w rejonie Kasisi, które dbają o bezpieczeństwo i edukację dzieci. Jesteśmy dumni również z oddolnych inicjatyw. Nasi pracownicy corocznie organizują zbiórkę w ramach akcji Szlachetna Paczka.

© 2024 Technicqll sp. z o.o.