Buty są w ciągłym ruchu, znoszą każdą pogodę. Zdarza się, że podeszwa odłącza się od reszty obuwia. Nawet najlepszy but w którymś momencie nie wytrzyma. 

 

Nie musisz od razu wymieniać buty na nową parę. Jednoskładnikowy klej do butów Technicqll tworzy bardzo mocną, bezbarwną i elastyczną spoinę. Stosowany do łączenia różnego rodzaju materiałów, z których wykonane są buty - skóra, skaj, guma, tkaniny, większość tworzyw sztucznych. Spoina jest wodoodporna i odporna na zmienne warunki atmosferyczne oraz temperaturę. Nie zawiera szkodliwego toluenu i cykloheksanu.

 

Jak skleić?

Klejone powierzchnie powinny być czyste, odtłuszczone i suche. Nałóż klej na obydwie powierzchnie i równomiernie go rozprowadź. Odczekaj ok. 5 minut w celu odparowania rozpuszczalnika. W przypadku materiałów szczególnie chłonnych, np. filc, możesz pokryć powierzchnię drugą warstwą kleju ( po wyschnięciu pierwszej warstwy ) i znów odczekać do odparowania rozpuszczalnika.  Mocno dociśnij klejone elementy do siebie, pozostałości kleju usuń. Pozostaw na 12h, aby połączenie uzyskało pełną wytrzymałość.

 

Porady i uwagi

  • W przypadku obuwia skórzanego o trwałym wykończeniu powierzchni możesz skrócić czas klejenia oraz zwiększyć wytrzymałość spoiny przez podgrzewanie maksymalnie do temp. 80°C, np. suszarką lub opalarką, co przyspieszy odparowanie rozpuszczalnika.
  • Narzędzia oraz świeże plamy  zmyj rozpuszczalnikiem. Przed zastosowaniem sprawdź odporność powierzchni na działanie rozpuszczalnika.
  • W trakcie czynności związanych z klejeniem jak i odparowaniem rozpuszczalnika, zapewnij odpowiednią wentylację.

 

Przechowywanie

  • Przechowuj w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze od 5°C do 25°C.
  • Chroń przed wilgocią i mrozem.
  • Data przydatności do użycia oraz numer partii umieszczony na zgięciu tuby.

 

Zobacz więcej

Technicqll Warto naprawiać