Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy do grupy klejów rozpuszczalnikowych nowy produkt - Klej do skóry o pojemności 20ml.

 

 Technicqll Klej do skóry 2

Skórzane wyroby mogą nam służyć latami jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Klej do skóry jest świetnym rozwiązaniem w przypadku konieczności sklejenia lub podklejenia skóry. Jednoskładnikowy klej na bazie poliuretanów, tworzy bardzo mocną i bezbarwną spoinę, jest wodoodporna oraz odporna na zmienne warunki atmosferyczne (śnieg, deszcz, promieniowanie UV) oraz temperaturę. Największą jego zaletą jest elastyczność, dzięki czemu spoina odporna jest na zginanie i ściskanie.

 

Materiały

Skóra, guma, tkaniny powlekane, filc, poliuretany, nylon, PVC, sztuczna skóra, drewno.

 

Przykłady zastosowania

Podklejanie torebek, pasków i innych wyrobów skórzanych.

 

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie klejone powinny być:

  • CZYSTE - Oczyść klejone powierzchnie tak aby były wolne od wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń (kurz, pył, tłuszcz). Aby poprawić siłę spajania klejonych elementów, przetrzyj je lekko papierem ściernym, a następnie dokładnie odpyl i przemyj Odtłuszczaczem Technicznym lub Zestawem Czyszczącym marki Technicqll.
  • SUCHE - Osusz oczyszczone powierzchnie.  

 

Jak użyć?

  1.  Nanieś klej na obydwie powierzchnie i równomiernie go rozprowadź.
        • Rozprowadź klej używając końcówki dozującej lub pędzla.
  2.  Odczekaj kilka minut  (min. 2 min, w zależności od chłonności materiału), aż warstwa kleju będzie prawie sucha. W przypadku materiałów szczególnie chłonnych należy pokryć powierzchnię drugą warstwą kleju (po wstępnym odparowaniu rozpuszczalnika   pierwszej warstwy) i znów odczekać do wstępnego odparowania rozpuszczalnika.
  3.  Mocno dociśnij klejone elementy do siebie.
  4.  Pozostaw do całkowitego wyschnięcia na ok. 12 godzin. Wytrzymałość połączenia zależy od siły docisku, dlatego jeżeli masz taką możliwość, dociśnij klejony materiał cięższym elementem, umieść w imadle lub w ścisku stolarskim.
  5.  Pozostaw na 24 godziny, aby połączenie uzyskało pełną wytrzymałość.