Awaria instalacji wodnej może poskutkować sporymi problemami. Nie zawsze konieczna jest wymiana części. W niektórych sytuacjach wystarczy dwuskładnikowa masa hydrauliczna.

 

Dwuskładnikowa masa epoksydowa w postaci plasteliny do awaryjnych i bezdemontażowych napraw instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, chłodniczych, grzewczych.  Produkt o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i dużej odporności na czynniki chemiczne, zmienne temperatury i czynniki atmosferyczne. Po utwardzeniu spoina jest bardzo twarda i może być obrabiana mechanicznie i malowana.

 

Jak naprawić uszkodzoną rurę Kitem Hydraulicznym Technicqll?

Przed naprawą należy uprzednio zamknąć dopływ wody, oczyścić klejone powierzchnie tak, aby były wolne od wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, a następnie zmatowić i osuszyć. Dzięki temu zwiększa się powierzchnia klejenia i tym samym siła połączenia. Po zmieszaniu dwóch równych objętości kitu do jednolitej masy, mamy 10 minut na nałożenie mieszanki na przygotowaną powierzchnię. Czas wstępnego utwardzania wynosi 30-40 minut. Wyższa temperatura otoczenia poprawi wytrzymałości mechaniczne spoiny i skróci czas sieciowania. Po nałożeniu masy można ją podgrzać, np. suszarką. Aby połączenie uzyskało pełną wytrzymałość.

 

Porady i uwagi

  • Nie stosuj do łączenia PP, PE i PTFE.
  • Świeże zabrudzenia usuń przy pomocy spirytusu, acetonu lub alkoholu izopropylowego. 
  • Po zakończeniu naprawy umyj dokładnie ręce wodą z mydłem.

 

Przechowywanie

  • Przechowuj w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze od 5°C do 25°C.
  • Chroń przed wilgocią i mrozem.
  • Data przydatności do użycia oraz numer partii umieszczony na kartoniku.

 

Zobacz więcej

Technicqll Warto naprawiać